Tek Paylasim Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tek Paylasim Adresi

Tam bir paylasım sıtesı olan sıtemız artık turkıyede paylasımın tek adresi olacak......

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi

3 posters
YazarMesaj
BuraK
Admin
Admin
BuraK

Erkek
Hobilerim : Basketbol
Ruh Hali : Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi Defaul10
Madalyalar : Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi 045fa87c0438520d6130000aa3ebf3cd

Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi Empty
MesajKonu: Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi   Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi Icon_minitimeSalı Kas. 04, 2008 10:56 pm

AY MUCİZESİ

Kureyşli müşrikler, Resûli Ekrem Efendimizin dâvasını tasdik eden birçok mucizeye şâhid oldukları hâlde, yine de inat ve inkârlarından vazgeçip ona sadâkat ellerini uzatmıyorlardı. Gördükleri her mucizeye bir kulp takarak nazarlarda küçük ve basit bir hâdiseymiş gibi göstermek isteyerek, hem kendilerini, hem de halkı aldatma yoluna gidiyorlardı. Zaman zaman da akıllarınca Resûli Ekrem'i güç durumda bırakmak niyetiyle kendilerince meydana gelmesini mümkün görmedikleri isteklerde bulunuyorlardı. "Eğer, gerçekten Allah tarafından vazifelendirilmiş bir peygamber isen, şunu şunu yap, şunu şunu göster de görelim!" diyorlardı.

Bu istelerde bulunurken maksatları îman etmek değildi; bilâkis, Kâinatın Efendisini güç durumda bırakmaktı. Fakat, Cenâbı Hakk, müşriklere karşı Sevgili Resulünü hiçbir zaman güç durumda bırakmıyor ve hiçbir zaman muavenet ve muhafazasını üzerinden eksik etmiyordu!

Yine bir gün, ileri gelenlerinden Ebû Cehil, Velid b. Muğire gibilerin de içinde bulunduğu bir grup müşrik, Peygamber Efendimize gelerek, "Eğer sen, gerçekten söylediğin gibi Allah tarafından vazifelendirilmiş bir peygamber isen, bize Ay'ı ikiye ayır; öyle ki, yarısı Ebû Kubeys Dağı, diğer yarısı Kuaykıan Dağı üzerinde görülsün!" dediler.

Resûli Ekrem Efendimiz, "Şayet bunu yaparsam îman eder misiniz?" diye sordu.

Onlar, "Evet, îman ederiz." dediler.

Dâvasında haklı ve doğıru olduğunu göstermek için mucizeyi istemek, peygamberin vazifesidir; istenilen mucizeyi yaratan ise Cenâbı Hakk'tır.

Ay'ın bedir hâliydi; yâni en güzel göründüğü 14. gecesiydi.

Kâinatın Efendisi, Allah'ın emir ve iradesi dairesinde hareket eden Ay'a şehâdet parmağıyla işaret etti.

Bu işareti Nebevî kâfi geldi ve Ay ikiye ayrıldı; öyle ki, yarısı müşriklerin istedikleri gibi Ebû Kubeys Dağı üzerinde, diğer yarısı ise Kuaykıan Dağı üstünde iki parça hâlinde göründü!

Resûli Kibriya Efendimiz, orada bulunan halka, "Şâhid olunuz! Şâhid olunuz!"306 diye seslendi.

Bu apaçık mucize karşısında da müşrikler, inat ve inkârlarından vazgeçmediler; üstelik, "Bu da Ebû Kebşe'nin oğlunun bir sihridir."307 diyerek asılsız bir te'vilde bulunup kendi kendilerini aldatma ve teselli etme yoluna saptılar. Gözleri önünde cereyan eden hâdiseyi elbette inkâr edemezlerdi. İnkâr edemedikleri için de, çıkar yol olarak "Sihirdir." demek zorunda kalıyorlardı!

O Mubarek Parmaklarından sular boşaldı.

Peygamber efendimiz bazı gazalarında, susuz kalındığı zaman, mübarek elini bir kaptaki suya sokmuş, parmakları arasından su akarak, suyun bulunduğu kap devamlı taşmıştır. Bazen seksen, bazen üçyüz, bazen binbeşyüz, Tebük Gazasında ise, yetmiş bin kimsenin hepsi ve hayvanları, bu sudan içmişler ve kullanmışlardır. Mübarek elini sudan çıkarınca akması durmuştur.

Koyun dile gelmiş ve "Beni yeme Ya Resulallah" Demiş.

Hayber gazasında, önüne zehirlenmiş koyun kebabı koyduklarında, (Ya Resulallah, beni yeme, ben zehirliyim) sesi işitildi.

Hurma Kütüğü Ağlıyor

Medine’de, mescid-i nebevide dikili bir hurma kütüğü vardı. Resulullah hutbe okurken, bu direğe dayanırdı. Buna Hannane denirdi. Minber yapılınca, Hannane’nin yanına gitmedi. Ondan ağlama seslerini, bütün cemaat işittiler. Minberden inip, Hannane’ye sarıldı. Sesi kesildi. (Eğer sarılmasaydım, benim ayrılığımdan kıyamete kadar ağlardı) buyurdu.

Köylüyü İmana davet etti ve Olanlar oldu.

Bir gün, bir köylüyü imana davet etti. Müslüman bir komşumun vefat etmiş kızını diriltirsen, iman ederim dedi. Mezarına gittiler. İsmini söyleyerek kızı çağırdı. Kabir içinden ses işitildi ve dışarı çıktı. (Dünyaya gelmek ister misin?) buyurdu. (Ya Resulallah! Dünyaya gelmek istemem. Burada babamın evindekinden daha rahatım. Müslümanın ahireti, dünyasından daha iyi) dedi. Köylü bunu görünce, hemen imana geldi.

Körün gözleri AÇILDI

Tirmizi ve Nesai’nin (Sünen) kitaplarında diyor ki, iki gözü a’ma bir kimse gelip, ya Resulallah, Allahü teâlâya dua et, gözlerim açılsın dedi. (Kusursuz bir abdest al! Sonra Ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarak, senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederek, Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya Rabbi! Bu yüce Peygamberi bana şefaatçi eyle! Onun hürmetine duamı kabul et!) duasını okumasını buyurdu. Adam, abdest alıp dua etti. Hemen gözleri açıldı. Bu duayı müslümanlar, her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır.

Peygamber Efendimize getirilen BAL

Bir kadın, hediye olarak bal gönderdi. Balı kabul edip, boş kabı geri gönderdi. Kap bal ile dolu olarak geri geldi. Kadın gelerek, (ya Resulallah! Hediyemi niçin kabul etmediniz?Acaba günahım nedir?) dedi. (Senin hediyeni kabul ettik. Gördüğün bal, Allahü teâlânın hediyene verdiği berekettir) buyurdu. Kadın çocukları ile aylarca yediler. Hiç eksilmedi. Bir gün yanılarak balı başka bir kaba koydular. Oradan yiyerek bitirdiler. Bunu, Resulullaha haber verdiler. (Gönderdiğim kapta kalsaydı, dünya durdukça yerlerdi, hiç eksilmezdi) buyurdu.

Bilmedikleri dili İman yüzü suyu Hurmetine Öğrendiler !!!

Hicretin yedinci senesinde Resulullah efendimiz, Habeş padişahı Necaşi’ye ve Rum imparatoru Herakliyus’a ve Acem padişahı Husrev’e ve Bizansın Mısır’daki valisi Mukavkas’e ve Şam’daki valisi Haris’e ve Umman Sultanı Semame’ye mektuplar göndererek, hepsini imana davet etti. Mektupları götüren elçiler, gittikleri yerin dillerini bilmiyorlardı. Ertesi sabah, o dilleri söylemeye başladılar.

Bildiklerinizi buraya yazın arkadaşlar.
İleride başka peygamberlerimizin mucizeleri ile beraber olucaz.
Ben büyük bir cilt var kitap, onların mucizelerine oradan bakıcam.
Aklımda bir kaç tane var fakat tam detaylı olarak bilmiyorum.
Yanıltmayım sizi.

Ek olarak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) 'in başka mucizelerini merak eden arkadaşlarım var ise kaynak olarak;

Molla Abdurrahman Caminin (Şevahid-ün-nübüvve)
Yusuf-i Nebhani’nin (Huccetullahi alel-âlemin) kitaplarında Peygamberimizin nice bizi şaşırtacak mucizesi mevcuttur.

Dilerim ki Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) bütün müslümanların ve bütün insanlığın ahir zamanda şefaatçisi olur inşallah. (AMİN)
_GökhaN_
Admin
Admin
_GökhaN_

Erkek
Hobilerim : BasketboL,Futbol
Ruh Hali : Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi Ozlemi10
Takım : Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi 1446
Madalyalar : Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi 045fa87c0438520d6130000aa3ebf3cd

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi   Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi Icon_minitimeÇarş. Kas. 05, 2008 10:55 am

Paylasım ıcın tesekkurler.....
https://paylasimadresi.forumdizini.com
Ouz_43
Moderatör
Moderatör
Ouz_43

Erkek
Hobilerim : voleybol:futbol:bilgisayar
Ruh Hali : Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi Kederl10
Takım : Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi 1444
Madalyalar : Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi 09b100c701ddc2b2bc3baa105df3582c

MesajKonu: Geri: Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi   Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi Icon_minitimePtsi Kas. 10, 2008 6:27 pm

paylaşım için tşk
https://paylasimadresi.forumdizini.com/

Peygamber Efendimiz (s.a.v) in Bir Kaç Mucizesi
1 sayfadaki 1 sayfası